Říjen 2005

Léto vs. podzim ..

29. října 2005 v 11:57 | respect |  Foto (c) respect

Linux ..

23. října 2005 v 20:04 | respect |  Co se to děje?
Tak už se, lidi, prosím, vzpamatujte .. nebo snad chcete zešílet? Proč mít něco drahýho (nebo ilegálního), něco, co se pořád se*e, nic to nevydrží a dělá si to, co chce ... když můžete mít něco lepšího, něco, co vás nezklame a dělá jen to, co si přejete? A hlavně něco, za co neplatíte a můžete si to podle sebe upravovat? No? ... Hm .. Ale jak chcete .. stěžujte si pořád na to, že máte blbej systém a nic s tim nedělejte .. Jsou to vaše nervy, že ano. Taky to pak podle toho takhle vypadá ... :)

Výňatek z pokynů pro prodavače potravin v českých hypermarketech ..

18. října 2005 v 21:23 | respect |  Co se to děje?
1. Salámy: plesnivějící salámy odrhneme kartáčem, čímž odstraníme vrchní vrstvu s plísní. Poté je potřeme olejem, aby lépe vypadaly. Tímto procesem se pochopitelně salám ztenčuje, takže po dosažení průměru 3 cm a méně změňte popisek na "jakostní klobása." Poznámka: uherák nedrhněte - ten je plesnivý normálně. Pokud zplesniví ještě více a zákazníci budou držkovat, trvejte asertivně na tom, že "je to u uheráku normální." Pokud bude zákazník držkovat dál, použijte "neser-ty-vní" způsob.
2. Sýry: podobně jako u salámů odstraňte horní vrstvu plísně. Pokud je plíseň zazřaná, použijte Ariel. V případě, že je i poté povrch naplesnivělý, změňte popisek u zboží na "sýr hermelínového typu."
3. Saláty: týden staré saláty smícháme se včerejšími. Měsíc staré saláty mícháme s dnešními, aby byla průměrná jakost stejná. Zákazníky, kteří budou mít kecy na nažloutlou barvu salátu, odpálkujte tím, že jsou v nich domácí vejce. Reklamací se obávat nemusíme, protože zákazník nebude schopen týden vylézt z hajzlu a po týdnu již nemá šanci (p)otravinu reklamovat.
4. Balené potraviny s nálepkou data výroby: odstraňte nálepku a přilepte novou se zítřejším datem. Zákazník bude nadšen z toho, že Einsteinova teorie relativity i cestování časem funguje a že vlastní výrobek, který bude vyroben až zítra.
5. Balené potraviny s vytištěným datem spotřeby: připravíme si hadr a líh. Následně hadr navlhčíme a třeme vytištěné datum, dokud nezmizí. Poté vlastní datumkou vytiskneme datum nové - nejlépe vyšší, než aktuální.
6. Pečivo: den staré pečivo promíchejte s čerstvým. Důchodci to stejně nepoznají a alespoň si otestují kvalitu svých zubních protéz. Když si protézu o pečivo zlomí, alespoň nebudou moci mluvit a nikomu nenabonzujou, že o ní přišli díky našemu rohlíku. Jestliže pečivo v šeru a tmě světélkuje, bude patrně plesnivé a nezbude nám, než ho rozšlapat a prodat jako strouhanku.
7. Strouhanka: jestliže strouhanka zplesniví také, použijeme ji při výrobě masných produktů, například "točeňáku." Zákazník nic nepozná, protože díky našim dodavatelům už stejně neví, jak chutná masný výrobek vyrobený z masa.
8. Zelenina: lidi sežerou všechno, takže zelenině nemusíme věnovat nijak výraznou pozornost. Novou zeleninu nedáváme na plac dříve, než důchodci rozeberou tu stávající. Jestliže zelenina teče, přidejte na bedny nálepku "MINCE-Akce!" Pokud je prodávaná zelenina v takovém stavu, že již protekla krabicemi, zavoláme úklidovou službu. Kýbl se zbytky nevyléváme a použijeme ji v úseku lahůdek k omývání potravin.
9. Jogurty: do nafouknutých víček uděláme miniaturní dírku špendlíkem, aby splaskly. Doporučuje se předem obalit jogurt mikrotenovým sáčkem, abychom pak nemuseli seškrabávat zbytky ze stropu a přidávat je do salátů.
10. Důležité: zásadně nevodíme zákazníky do prostor pro zaměstnance.
Bohužel jsou mezi nimi i tací, kteří kvůli cedulkám s nápisy "Kafilerie," "Patologie," nebo "Márnice" volají ČOIku a hygienu, kteří tady pak prudí, že nepoužíváme mramorové stoly a neomýváme je sprchou. Kdyby přeci jen přišla nepoučená kontrola a ptala se, co znamená "Patologie," odpovídejte "nelozumim, neumim césky!"
No, doufám, že jste pochopili, že je to tak trošku nadsázka .. tak trošku ..

(Ne)jen pro ty, co tomu věří ..

18. října 2005 v 9:12 | respect |  Co se to děje?
PROSIM BERTE VAZNE!
- od 1.12.05 bude icq placene. tomu muzete predejit kdyz poslete tuto zpravu aspon 18 lidem z tve kontaktni listiny. neni to zadny zert (zdroj:www.icq.com).kdyz to posles 18 lidem dostanes email a tvoje icq kvetina bude modra.
Tak schválně, kolikrát vám to na icq přišlo? :) Mně asi 35krát, a opravdu už mi to nebaví dostávat to dále a dále .. je to tu každý rok (minimálně jednou) .. a každý rok samozřejmě hoax (pro ty, co nevědí, co je hoax: www.hoax.cz , velice užitečný web, doporučuji pročíst celý, ať vidí, kolikrát naletěli). Ale někomu to prostě nevysvětlíte .. a přitom by stačilo trošku nad tím popřemýšlet .. ale to ne, stádo je stádo .. aspoň je vidět, jak lehce se dneska s lidmi může manipulovat .. a nejen tímhle .. no, ale záleží na vás ..

2 birds ..

17. října 2005 v 21:03 | respect |  Foto (c) the others
teď jen vědět, jestli jsem ten mrtvoučkej .. nebo ten naříkající ..

Trči ..

17. října 2005 v 13:54 | respect |  Přátelé
Neboli Tigaaar .. takže tygřátko... Kubík ... taky jeden z bývalých spolužáků .. a teď je na míle daleko .. na hodně mil daleko .. až v zemi netušených možností, zemi, kde je vše možné .. až v daleké Americe .. v Minneapolis .. na dloooouho .. :( a mne tady nechá .. snad přijede na Vánoce .. je skvělej .. díky němu znám (a mám jako jedny znejoblíbenějších) Incubus, Garyho Julese ..
Jenom je to hrozný prase, pořád by kalil :o) a pak by tančil ve výlohách, na barech a podobně ..
Hm, třeba až přijede, nebude už umět česky .. to by bylo nemilé ..

Výlet do hypermarketu (fejeton) ..

16. října 2005 v 19:08 | respect |  Co se to děje?
Víkendový výlet do hypermarketu
A je to zase tady! Konečně víkend! Děcka už od příjezdu na přepráskané parkoviště vyvádějí, jako by to v životě nezažila. Tatínek nadává na volné místo, které objevil až skoro na okraji parkoviště, teď budou muset ty nákupní vozíky tlačit takovou dálku!
Maminka honem vyskakuje z auta, už aby tam byla, nesmí nic zmeškat. Děti se hrnou do dětského koutku, kde si teď pár hodin budou malovat a blbnout.
Rodiče vstoupí do potravin, doleva, hned zase doprava, vrátíme se zpátky, tohle je korunu dražší, vem tři krabice, to se vždycky hodí, nevíš, kdy se sem vrátíme (za 7 dní) ..
Otec se směle vrhne do rvačky o posledních pár kousků super kalhot, módní hit letošního léta, jen za 299,90 Kč.
A to už ho mamka žene k pokladně. Po dvacetiminutovém vyčkávání a přejíždění od pokladny č. 10 k číslu 45 (ta pokladní je nemožná) a zpět (tahle ještě víc) zaplatí dva tisíce a už si to šinou pro dětičky a jejich cesty se rozdělí. Matka táhne svou sedmiletou dcerku do butiků (už ze všeho vyrostla) a otec doprovázen synem odchází do elektra. Po dvou hodinách se jejich cesty zase spojí. Nikdo nemluví, ale všichni ví, co se teď bude dít. Kampak asi jdou? Kam jinam než do nejlepší restaurace na světě - do McDonald's! Děcka si vydupou happy meal a zmrzlinu, tatínek kávu. Spokojeně se cpou hamburgerem, rozhlížejí se po okolí a ukazují si navzájem své úlovky. Ještě balonek a můžeme vyrazit.
Po půlhodinovém skládání nákupu do sluncem rozpáleného čtyřkolého miláčka (tu krabici s pastelkami tam už opravdu nedám, Božka!) si tato naše obyčejná rodinka nasedne do obyčejného auta a ujíždí domů.
Začíná se šeřit, jsou vidět červánky. Opět jeden ze spokojených dnů ve společnosti. Máme, co jsme chtěli ..

Takhle taky umím fotit .. když chci ..

16. října 2005 v 16:13 | respect |  Foto (c) respect
- Více na respectím webu: http://respect.webhost.cz , nejlépe sekce Fotogalerie .. veškerá práva jsou čí? MOJÉÉÉ!!! :o)

Mamba ..

16. října 2005 v 13:22 | respect |  Přátelé
.. neboli pink.ponk .. neboli Kačenka .. a tak .. nejdřív to tak trošku nevypadalo, ale pak to nějak vypadat začlo a je to jeden z lidí, kterým můžu na 100 % věřit a naopak .. Docela mne nakopla, abych zase začla fotit a nebála se toho, za což jí patří veliký dííííík...
Umí být jak veselá, tak smutná .. a velice často (a ráda) to střídá .. čímž je mi hodně podobná .. ona je mi vlastně podobná v hodně věcech .. takže jsem ráda, že sem tady v tom velkém světě nezůstala sama samotinká ..
Doufám, že půjde na stejnou VŠ jako já .. docela bych jí tam chtěla :) (aspoň by ode mne měla poznámky, seminárky, rady, tipy... teda pokud mne nevykopnou za chvíli :) )
Taky bych docela brala s ní bydlet .. ale kdo ví .. třeba bysme se zabily kvůli uklízení ..
Jinak je to taková tichá melancholičko-sangvinička .. (jak se jí to hodí a chce :) ) .. jen nějak nikomu nic neříká, pak se tím tiše trápí a pak se dějou špatný věci :(
Pro bližší ohledání .. Mambí web (bacha, ať vás neuštkne) a taky Mambí blog ..

Bertík ..

15. října 2005 v 23:06 | respect |  Přátelé
Neboli Adolfo .. a tak různě .. škoda, že už s ním nesedím v lavici .. často mi chybí .. jeho ustavičné mluvení, vrtění se .. jezení chleba se salámem .. parmezánem sypaný .. (nebo co) .. jeho kreslení na lavici .. rejpání mezi žebra .. jeho 4 dreadíky .. a skoky v dětském parku do pískoviště .. a taky jeho pohled "nenaděláš nic" s pokrčením ramen na většinu otázek a odpovědí. A taky Hrad, kterej mi dokonce jednou věnoval na koncertě.

Osvětim, Birkenau ..

14. října 2005 v 20:50 | respect |  Co se to dělo?
Bláhově jsem si myslela, že když mám načteno o druhé světové válce, o Hitlerovi a o koncentračních táborech, nepřekvapí mě to. Na internetu a v knihách jsem viděla spoustu fotografií z táborů ... Opravdu jen bláhově ..
Je to zvláštní .. když tam stojíte .. je ráno .. jste tam skoro sami .. sami uprostřed ostnatého drátu a oprýskaných budov .. Ta atmosféra se nedá srovnat s žádnou z nejvěrnějších fotek, s žádným nejpravdivějším a nejkrutějším popisem v knize ..
Je to jako by .. ani to nejde popsat .. Když tam stojíte, vše vidíte, cítíte, můžete si na to sáhnout .. a snažíte se pochopit nepochopitelné. Ani milion slov to nemůže vyjádřit. Chce se vám najednou brečet, křičet, utéct, nehýbat se, mlčet .. Nevěřícně se okolo sebe rozhlížíte a máte pocit, jako by vám duše vypadla z těla. Bojíte se otevřít oči, ale zároveň sledujete každý centimetr toho prostoru. Z každé cihly, z každého železničního pražce i z každého malého kamínku cítíte, jako by vás někdo prosil o pomoc .. a přitom už je to 60 let ..
Je to moc zvláštní .. pak ještě hodně dlouho nemůžete usnout a myslíte aspoň 5 hodin denně na to, co jste viděli. A přitom jste vlastně skoro nic neviděli.
Je vám opravdu zvláštně .. při každém pomyšlení jako by se vám duše zmenšovala, chladla a potápěla se do věčné tmavě modré temnoty .. (ale možná si to jen moc beru ..)
Dodatek 29.5.2007 - nepřeji si žádné pronacistické a prohitlerovské komentáře. Mažu je.

Krakov ..

14. října 2005 v 20:31 | respect |  Foto (c) respect
Tak takhle nějak to vypadá v Krakově v létě .. (c) by respect 2005

Nejlepší rádio ..

14. října 2005 v 6:36 | respect |  respectí svět ..
Milé děti .. povinně se všichni zaregistrujte na Last.fm , tam si stáhněte dva prográmky - 1. je radio... 2. je plug-in do WinAmpu, který na Last.fm vysílá, co posloucháte, aby to Last.fm mohl lépe rozpoznat... no ale zapněte si to radio a tam můžete poslouchat úplně, co chcete - třebas chillout, rock, pop... v radiu volte, zda se vám písně líbí nebo ne a podle toho si tak postupně vytvoříte své vlastní rádio... ...Kdyby to někoho zajímalo, muj nick je tam respect42 .. Takže hudbě zdar!

"manzhel z ritchan"

11. října 2005 v 10:40 | respect |  Přátelé
Po 4 dlouhýýýých letech na ICQ a Skype .. se konečně uvolil .. a přijel .. i se svými bratry .. a to 24.9.2005 .. a toto nám bylo vytvořeno jakožto první manželská fotka do rodinného alba ..

respectí blog v novém

11. října 2005 v 10:21 | respect |  respectí svět ..
respect je zpět! a s ní i její blog .. vyvaruje se však většinou trapných úvodů a důvodů proč, jak, kdy kde .. a doufá, že aspoň někoho ten její blůček bude zajímati ..