Březen 2006

Takhle to chtějí/chcete ..?

30. března 2006 v 21:43 | respect |  Co se to děje?
Jen pro opravdu silné povahy (a možná ne po jídle ..) (celý článek)

Maškarní ples 2006

28. března 2006 v 20:00 | respect |  Foto (c) respect
Před několika dny jsem se s Morfujícím človíčkem zúčastnila skautího maškarního plesu, kde jsme byli v úloze fotografů .. Takže, klikněte na nadpis a něco uvidíte :o) (vy, co ještě nemáte potomky - nevěřili byste, jak je těžký fotit pohybující se děti ..)

Létající auto ..?

27. března 2006 v 15:32 | respect |  Co se to děje?
Již delší dobu mám prográmek Google Earth (pro ty, kdo jej ještě nemají, doporučuji, je zdarma a .. no uvidíte sami) .. často se s jeho pomocí vydávám na prohlídky všech koutů světa .. zvláště pak třeba Mariánského příkopu, Evropy .. je tam i krásně vidět třebaaa .. Bílej dům .. no prostě všecko .. dokonce i Plzeň :)
A co se tam objevilo teď? Létající auto :) Nevěříte? Koukněte ..
(pro ty, kdo čtou idnes, to asi není novinka :o) )
Co myslíte, že to je? Fakt auto? Harry Potter? Chyba? :o)

Prasopes a buran ..

27. března 2006 v 8:21 | respect |  Co se to děje?
Určitě jste o tom už četli nebo slyšeli .. a já si to taky (vy určitě taky) musela vyzkoušet .. a ono to stále ještě pořád funguje :D (čtěte dále)

Už ..?

24. března 2006 v 16:29 | respect |  Co se to děje?
Tak už se mi to blíží .. už jen dva dny si můžu užít svých -náctiletých let .. A teď už to pojede rychle .. 25 .. 30 .. 40 .. 60 .. 64 ("Will you stil.need me, will you still feed me, when i am 64?")
Ne, já vim, že se toho moc nezmění, stejně tak, jako se nezměnil přelom 17/18 .. ale stejně.
No nic .. aspoň, že už přichází to jaro. Ale zrušila bych letní/zimní čas. Fakt že jo. Dycky jednou za rok trpim (a teď opět v neděli .. proč to mam většinou jako narozeninovej dárek?)

Tokio Hotel ..?!?

20. března 2006 v 13:22 | respect |  Co se to děje?
Tak já nevim .. asi tu zase něčemu nerozumim .. poslední dobou si nemůžu nevšimnout, že se i na blog.cz asi tak každej pátej blog zabejvá Tokio Hotelem .. (čtěte dále .. )

Jedovatá barevnost ..

20. března 2006 v 12:57 | respect |  Foto (c) respect

Foto někde nevimkde, někde za Plzní .. Slunce pálí .. továrna funí .. to špatný padá dolů .. na nás .. měli bysme si užít těch pár posledních dní, než nás to zavalí ..

První jarní ..

20. března 2006 v 10:41 | respect |  Foto (c) respect
Ještě se sněhem .. ale už je, zdá se, poslední .. a příroda se probouzí .. první den v tomto roce bez jediného mráčku .. Všecko je jednou poprvé ..

Tak jak to bude s těmi růžovými ..

17. března 2006 v 15:27 | respect |  Co se to děje?
K minulému tématu mne ještě něco donapadlo ..
Dovedete si představit, jak to tu bude vypadat třeba za 50/100/1000 let? Kdy už tedy bude pro homosexuály registrovaný partnerství úponě normální a podobně .. Myslíte si, že se začne ozývat třeba další menšina? Třeba jako že by chtěli uzavírat registrovaný partnerství i lidé, kteří by chtěli být se zvířetem? Jako třeba .. postarší dáma - pes .. farmář - ovce .. a podobně?
Asi se vám to zdá bláznivý .. hodně uhozený na hlavu .. a víte, jaxi lidé před 500 lety ťukali na hlavu, když jim někdo vyprávěl, že jednou se bude moct létat nebo jezdit v povozech bez koní?
Protože si myslim, že když se "vyřeší" jedna menšina, ozve se další ..a třeba jiná ..
V tomhle chápu (zatím) jediného oponenta v minulých komentářích, kdy řekl, že uzákonění reg. partnerství je cesta k plnoprávné rodině s dětmi .. chápu ho v tom smyslu, že prostě lidi budou chtít pořád víc a víc .. ale jenom v tomhle smyslu.

Tak jak je to s těmi růžovými ..

15. března 2006 v 22:10 | respect |  Co se to děje?
Zákon pro gaye prošel .. Klaus byl sněmovnou přehlasován (101 hlasů - nejméně pro to, aby to prošlo .. prošlo) - ale o tomhle si můžete přečíst snad všude .. spíš bych se s vámi podělila o svůj názor (pokud to někoho zajímá).
Takže .. já byla taky pro .. je to dobře .. protože kdo rozhodl o tom, že se může brát jenom muž a žena? Myslim si, že i mezi dvěma chlapama nebo holkama může vzniknout láska; někdy dokonce mnohem "lepší" (lepší je v uvozovkách, protože láska nejde posuzovat, že jo), než u tzv. heterosexuálních párů (nebo jak).
Teď si tedy nejsem nějak jistá, jak se k tomu staví křesťani .. předpokládam, že to odsuzujou .. (stejně jako kondomy, antikoncepci a další docela podstatný věcičky). Budu ráda, když mi k tomu něco řeknete nebo poupravíte/dovysvětlíte, jak to je .. pokud je to ale takhle, myslim si, že je to špatně. Fakt že jo. Co to křesťanům udělá? Přestanou mít věřící nebo jak, když se tohle odsouhlasilo?
No zpátky k druhému odstavci. Prostě jim to přeju, a doufám, že to hodně lidí a párů udělá šťastnými. Dokážu si možná (aspoň trošku) představit, jaký by to pro mě bylo, kdybych prostě něco nemohla jen z nějakýho důvodu, o kterým někdo jinej, kdo mě ani nezná, rozhodl ..
Na druhou stranu si myslím, že by neměli vychovávat děti .. protože dítě prostě potřebuje matku i otce .. i když třeba jeden ze dvou pánů má spíše dámskou roli, druhý pánskou - zůstávají oba pány. Matka se chová k dítěti specifickým způsobem, otec taky .. nejde jedno z toho vyškrtnout a to druhé dát na druhou. A kdyby tedy si nějaký takovýto pár pořídil dítě, nedokážu si představit, jak by se k němu chovali jeho spolužáci ve školce nebo škole.
No, děti by ho asi přijali dobře. Prostě má dva táty nebo mámy, no a co, je to kamarád, s kterým si hrajem. Horší by bylo, kdyby se o tom milá dítka svěřila doma .. někteří rodiče by je určitě nabádali k tomu, že se s nimi nemají bavit, protože prostě nejsou z normální rodiny .. a nenormálních lidí se přeci Češi bojí, nebo ne? (aspoň ti starší a konzervativnější .. no, a kdopak za to může ..)
Naopak, druhá strana mince, když by třeba desetiletému dítěti umřeli rodiče nebo ho dali do děcáku .. a nějaký homosexuální pár by si ho chtěl vzít .. může ho milovat mnohem víc než praví rodiče, kteří se o něj třeba nestarali .. co myslíte?
Oni totiž jak jsou taková .. komunita .. oni si mnohem víc váží toho, co mají .. Teda aspoň myslím .. když jim to ve vztahu (nejen ve vztahu) neklape, snaží se to vyřešit a né všecko zahodit stranou a utéct ..
Nevim, mam toho v hlavě hodně .. tak snad to někdo aspoň trochu pochopíte .. a řekněte, jaký na to máte názor ..

Žebřík 2005 i s fotem ..

14. března 2006 v 20:12 | respect |  respectí akce ..
Takže slíbená fota k Žebříku 2005 (článek Žebřík 2005 zde) .. Dan Bárta 2krát, Clou 2krát, Monkey Business 1krát, Aneta Langerů 1krát .. jak sami můžete posoudit, mé fotografické umění se ještě nepohybuje na takové jakési výši ..

Auvajsinky auvajs ..

14. března 2006 v 12:34 | respect |  respectí svět ..
Bolí mě ocásek :o( asi jsem si ho musela někde narazit :o( nemůžu hačat .. auvajsinky auvajs :o(

Fotoreport z hor ..

13. března 2006 v 10:18 | respect |  respectí akce ..
Takže dodávám slíbené fotečky ..
totálně chráněná respectka před sněhem a krutým vichrem :)
chudinky stromečky pod tíhou sněhu ..

Žebřík 2005 ..

11. března 2006 v 12:51 | respect |  respectí akce ..
V pátek 10. 3. 2006 se konala již 14. (a tedy tradiční) hudební akce Žebřík (plzeňská akce, nenechme si ji vzít :o) ), na které se vyhlašovaly ___ roku. (zpěvák, zpěvačka, film, kapela, klip, album, objev, průser) .. Průserem roku se stalo násilí na CzechTeku, s čímž naprosto souhlasím, na druhém místě se umístil Žorž ParoubTek :)
Anetka Langerů si odnesla asi tak 6 cen (zpěvačka, album, píseň, klip) .. Dan Bárta si pak taky něco posbíral (zpěvák roku) .. Filmem roku bylo Štěstí, škoda, že jsem ho stále ještě neviděla, asi je o co stát ..
Co mě fakt jako ale naštvalo, bylo, že hodně věcí vyhráli Chinaski .. nemam je ráda, zvláště pak jejich Tabáček (1. místo) .. je mi z něho na zvracení (omlouvám se těm, kterým se líbí - a že je vás asi dost, když to vyhrálo 1. místo, jelikož hlasovali čtenáři Reportu). Tabáček a Chinaski byla asi jediná vada na kráse toho večera .. ba ne .. ještě jedna vada - příííšernej vzduch a horko, bylo mi hrozně špatně z toho .. no, ale přežila jsem .. škoda jen, že se Žebřík nekonal tak o 16 dní později, jelikož byla soutěž o iPod nano .. ten, kdo měl ten den narozeniny, ho vyhrál :o( .. no, třeba příští rok :o)
A kdo zahrál? Jako první Dan Bárta a Illustratosphere .. tahle skvadra azura nikdy nemůže předvést nic špatnýho .. před timhle člověkem smekám .. líbí se mi, že i když po jistém "trhákovém" filmu po něm začaly šílet 12leté holčičky, nenechal se tim strhnout a dál hraje hudbu a né "hudbu" ..
Další přišli Clou .. nevim, no .. takovej americkej colege rock-pop .. jako dobrý, ale nic novýho .. co se mi nelíbilo, byla zpěvákova gesta, trhání hlavy a rádoby hustý takový .. skákání .. a taková americká (tzn. úsměv na 3 prsty + na tuto zemi přehnaně trapně otevřená) komunikace.
The Nihilists !! Nářez !! Elektronická hudba spojená s naprosto neokoukaným zpěvěm a tanečníma kreacema. Zpěvačka hustě oděná, skvělý brejle, skvělej účes, skvělej hlas .. všem doporučuju .. (možná se někdo, kdo je nezná, lekne .. je to naprosto jinej typ muziky, než na kterej sme zvyklý z komerčních s*aček). (web Nihilistů)
Po nich Monkey Business .. všichni v bílém .. já nevim, k tomu asi nemám co dodat, jelikož Monkey mě nikdy nezklamali .. Matěj Rupert (mimo jiné 2. místo v kategorii zpěvák roku, pokud si to dobře pamatuju) - myslim, že na stejný úrovni jako Dan Bárta .. bezchybnej zpěvák, kterej opravdu umí .. fakt že jo. A ukázal, že umí nejen styl hudby, kerej hrajou Monkey .. ale i nějakou tu ááárii :o)
A kdo ukončil večer? Anetka Langerová .. chjo, mam jí ráda .. mam ráda to, že ukázala, že jde bejt slavnej a dobrej i bez toho, aby se o ní psalo v bulvárech .. že jí jde fakt jenom o hudbu a né o to, kdo o ní co napíše .. Myslim, že naše hudební scéna potřebovala někoho takovýho. Jsem ráda, že je to zrovna ona .. no, zpívala pěkně, i přes to, že občas jí to ujelo nebo neudejchala .. to se stává .. zvlášť takhle v mládí :o) i to se mi na ní líbí .. škoda, že hrála jako poslední (od 1. hodiny ranní) .. bylo vidět, že už je unavená a lidi odcházeli ..
Víte, co se mi tam taky líbilo? Že tam přišli lidi, kerý prostě .. na nich bylo vidět, že tuhle muziku mají fakt rádi a nejedou podle nějakýho main streamu .. že si nejdou poslechnout "pecky", kerý se hrajou každou hodinu v rádiích .. že podupávali nohou a užívali si jammování Illustratosphery .. nechali se strhnout pány a paní Nikdo .. přestali se kontrolovat při MB .. a na dobrou noc si vyslechli AL ..
Těšte se na fotásky, až je budu mít, hodim je sem .. (fotila sem totiž i morfím foťáčkem .. a ten je trošku lepčí, no ..)

Report z hor ..

6. března 2006 v 19:45 | respect |  respectí akce ..
Tak jsme se úspěšně a bez ztrát na životech (né však na zdraví) vrátili z Krušných hor a podle očekávání to bylo krušné .. Mambička nemocná, Sunny natřičtvrtě nemocný, já taky nejsem úplně nejzdravější .. ale bylo to skvělý .. Krásný počasí, hory sněhu, málo lyžařů .. hodně vlekařů :) a tak .. brzy snad uvidíte nějaký fota, abyste nám mohli závidět ..
No, a dneska zpátky do hnusný nesněhový zablácený pochmurný Plzně .. a s tim se vrátily všechny starosti a strasti, které jakoby mávnutím kouzelného proutku na víkend zmizely :( sem tu hodinu, a je to zase všecko na ho_no ..

Hory ..

3. března 2006 v 17:34 | respect
Balím si v poklidu na hory .. když vtom zakvíká icq ..
[17:31.07] pink-ponk: uvědomuješ si vážnost situace?
[17:31.12] respect: ne .. jakou?
[17:31.33] pink-ponk: naše první společná noc ...... to je pro vztah docela podstatný, jakým směrem se pak bude vyvíjet *3*
Tak uvidíme, no :o) snad nepřijde zklamání :D První společné noci jsou občas plné nervozity :D Ale my to překonáme, viď ;o)
Pozn. pro ty, co nevědí: pink-ponk = Mamba

Tak jo ..

3. března 2006 v 13:40 | respect |  respectí svět ..
Semestrální práce z obecné psychologie, téma Teorie spánku a sny, minimálně 20 A4 stran.
Semestrální práce ze sociální psychologie, téma Socializace osobnosti, minimálně 10 A4 stran.
Referát z česko-německých vztahů o Moravě v němčině na minimálně 5 A4 stran.
Referát na německou literaturu ze dvou dramat z období Sturm und Drang (samozřejmě v němčině), každý na 1 A4.
Referát z německé morfologie na téma Präteritum, s přednesem a pěti cvičeními pro poslouchače.
Do toho nepočítám písemnou práci na všechna nepravidelná silná slovesa z němčiny, průběžná zkoušení a domácí úkoly apod. ..
Takže jedu na lyže .. radši :o) sice mam zánět šlach, ale ani to mi nezabrání .. takže hurááá s Mambou do Krušných hor .. bude to krušné ..

Moje aktuální sny ..

1. března 2006 v 19:20 | respect |  respectí svět ..
Jelikož se blíží mé 20. narozeniny (za 26 dní), dovoluji si obeznámit vás s tím, co mi můžete věnovat :D
Zaprvé (a nejvíce) .. tyto náušnice .. 6mm ovšem, mam velkou dííírku :) a treba tak prumer 3 - 4 cm ... slíbil mi je Cubicula .. za to, že jsem mu sehnala jeho práci, který se asi hned tak nevzdá ... poslední dobou ale na mě nějak nemá čas a možná zapomněl .. a nebo možná chtěl zapomenout :( mrzí mi to .. slíbil mi je :( Hm, nepíšu to sem proto, že si to třeba někdy náhodou přečte a tak, to néé, to si nemysli, Kubo ;) Jen jsem se rozhodla napsat sem pár svejch aktuálních přání ..
Zadruhé, nějaký hezký oblečky .. trička od Paula Franka (www.paulfrank.com) - jo, podmínka: tričko musí bejt s Juliem - to je ta wopice .. džíny od Dieselu (Lowky B. C. - kolekce jaro 2006, female, regular slim III na www.diesel.com :o))
Zatřetí .. stále ještě klávesnici s nízkejma klávesama, modře podsvícenou :o) ale musí mít standardní rozložení kláves, jinak neberu :o)
Začtvrté .. Olympus E-1, v horším případě i E-300 (ale ten je prej pro amatéry, ble chichi) .. samozřejmě s bohatym vybavením a asi tak 5 gigovejma kartama :o)
No, tak to byly ty větší přání .. teď něco menšího jako zákusek :)
Zapáté .. hetkou kytí :o) nebo něco dobrýho k papů nebo pití :) a tak ..
Zašesté .. hezkou knížku (psychologie, fotografie, slovníky, učebnice a podobně) ..
Zasedmé .. třebá prstýnek nebo nějaký podobný blbůstky ..
Zaosmé .. plyšová zvěř nikdy nezklame :)))
Do devítice všeho dobrého i zlého .. nemusíte mi dávat vůbec nic a můžete se na mě taky všichni vykašlat :oD
________________________________________________________________
aktualizace ještě téhož dne, ale 21:00:
Zadesáté až za nekonečně-mnohé .. prosím, ať se dostanu na "druhou" vejšku (druhou v uvozovkách, protože je to ta samá VŠ, ta samá fakulta - pedagogická, jenže obor angličtina + němčina; přičemž němčinu už studuju teď s psychologií, takže bych měla navíc jen tu angličtinu) !! prosím! tohle mi stačí a nemusím mít nic jinýho .. ani ten foťák .. ani ty náušnice (no, i když...) .. to snad není tak náročný, ne??? prosíííííííííííííím

Pomóóóc ..!!

1. března 2006 v 12:08 | respect |  respectí svět ..
Prosímvás, nevíte někdo nějaký šikovný web (i třeba může bejt v němčině nebo angličtině), kde bych se mohla dozvědět něco o česko-německých vztazích?
Potom bych taky potřebovala nějaké weby s informacemi o Moravě .. (ale to snad najdu, ale můžete mi pomoct hihi)
A největší prosba .. musím si na každou hodinu připravovat aktuality z Moravy, co se týkají česko-německých vztahů :( a jako vůbec nevim, kde to sehnat, na netu fakt nic neni, v novinách taky ne, Moravský deníky opravdu neodebíram ...
Takže kdybyste někdo věděl o něčem šikovném, budu vám velmi velmi velmi vděčná ;o)